לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו
 
072-3251603
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיקת הארקה

 
בישראל החוק מחייב בדיקת הארקה בכל חלל שבו שוהים בני אדם לצד מכשירים חשמליים. הארקה בבית היא למעשה מערכת בטיחות חשמלית שמטרתה להגן על כל באי הבית מכל מקרה של התחשמלות. מערכת החשמל שקיימת בכל דירה וחלל, תהיה מורכבת משלושה כבלים שנמצאים בכל נקודת חשמל שקיימת בחלל עצמו - כבל פלוס וכבל מינוס שמעבירים זרם חשמל לנקודת החשמל. בעוד הכבל השלישי הוא כבל ההארקה שניתן לזהות אותו באמצעות הצבע הירוק - צהוב שלו והוא עובר בכל נקודות החשמל בבית וגם בנקודות החשמל שמגיעות עד לגג.
 

מה תפקידו של כבל הארקה?

 
במידה וקיימת תקלה בזרימת החשמל, החשמל יכול לזלוג החוצה מהמכשיר החשמלי. מאחר וחשמל תמיד זורם לכיוון הקרקע, ומכיוון שהגוף שלנו מוביל חשמל, הגוף שלנו יהווה לזרם החשמל נתיב ישיר לכיוון הרצפה וכך למעשה אנו עלולים להתחשמל. התפקיד של כבל ההארקה יהיה לספק "נתיב מילוט" שיאפשר לחשמל לזרום לאדמה בזמן תקלה וכך נימנע מהתחשמלות.
 

מתי צריך לבצע בדיקת הארקה?

 
תמיד! כל מקום או חלל שמכיל אנשים ומכשירים חשמליים יחייב הארקה. גם אם קיים 'ממסר פחת', שתפקידו להפסיק את זרימת החשמל בבית כשיש עוצמת זרם לא תקינה או בריחת חשמל, עדיין יש צורך בהארקה, שכן שתי המערכות הללו יחד משלימות אחת את השנייה. מערכת ההארקה תאפשר למערכת הפחת להיות רגישה הרבה יותר לכל זליגה של חשמל ותהפוך אותה ליעילה מאוד.
 
בדיקת הארקה
 

מהם הסיכונים אם לא עושים את הבדיקה?

 
ההארקה היא כפי שנאמר לעיל היא- "נתיב מילוט" של כל זרם חשמלי, שמאפשר בכל מצב שיש קצר והתחשמלות שחרור של מטען חשמלי במערכת החשמל של החלל ישירות לתוך הקרקע. כאשר מערכת ההארקה הינה תקינה, הסיכוי להתחשמלות של דיירי הבית הינו מזערי והנזק מפני התחשמלות הרבה פחות חמור, אולם במידה ואין הארקה או שמא לא נבדקה מעל לכמה שנים, דיירי הבית חשופים לסכנת חיים ממשית של התחשמלות!
 

איך עושים ומי רשאי לבצע בדיקת הארקה?

 
לא כל אחד מוסמך לבצע הארקה, רק חשמלאי בדרגת חשמלאי מוסמך רשאי לבצע בדיקת הארקה שנחשבת שתואמת את כל תקנות החוק. בכל בדיקה שתרצו לעשות וודאו קודם לכן שמדובר בבןדק הארקה חשמלאי מוסמך מטעם משרד התמ"ת. בדיקת ההארקה תתבצע על ידי מכשיר מיוחד ויעודי שנקרא - לופ טסטר אותו שיחובר מכיוון אחד לפאזה חשמלית ומכיוון השני להארקה. המכשיר מודד את העוצמה של הזרם ומחשב את רמת ההתנגדות בהארקה. רמת ההתנגדות תשתנה בהתאם לכל חלל של בית, בודק הארקה מוסמך ידע לקבוע בוודאות אם אכן הערכים תקינים או לא והאם נדרש לבצע הארקה.
 
 
עברתם לדירה חדשה? מרגישים שהחשמל בבית קופץ? מכשירים מקצרים? אל תזלזלו!
חשוב לפנות לחשמלאי מוסמך ומקצועי לביצוע בדיקת הארקה מקצועית - לביטחון שלכם!


צרו קשר עוד היום עם יוסי שמר - חשמלאי מוסמך ובודק הארקה: 072-3251603