לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו
 
072-3251603
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיקת הארקה לבית

 
 
 
הארקה היא אמצעי למניעת התחשמלות שחובה להתקין בכל בית. לא תמיד ישנה בבית הארקה. אם מדובר בבית שאתם רכשתם והייתם ערים להתקנת מערכת החשמל בבית, כולל הארקה - הכל בסדר, אך אם זהו בית שכור או שרכשתם את הבית מבלי לשנות את מערכת החשמל שבו, חובה לבצע בדיקת הארקה לבית. בדיקת הארקה היא הדרך שלכם לוודא שבזמן בעיה בחשמל במכשיר כלשהו, לא תהיו בסכנת התחשמלות.
 
 
 

מהי בדיוק הארקה?

 
למי שמעולם לא התעסק בחשמל או לא היה חלק מהתקנת מערכת החשמל המילה הארקה נשמעת סינית ממש. עם זאת, הארקה היא חשובה ביותר ובכל מבנה חייבת להיות הארקה, הן בטיחותית והן על פי חוק. אז מה היא בעצם הארקה? הארקה היא מערכת בטיחות שנועדה להגן על כל אחד בבית או במשרד ובכל מבנה אחר מפני התחשמלות. כבל הארקה הוא אחד משלושת הכבלים המרכיבים את מערכת החשמל בבית. כבל פאזה וכבל 0 הם הכבלים שיוצרים את המעגל החשמלי ומאפשרים הגעת חשמל לכל נקודה או מכשיר הפועלים באמצעות חשמל והכבל השלישי הוא כבל הארקה אותו ניתן לזהות בשל צבעיו: ירוק וצהוב.
 
 
בדיקת הארקה בבית
 
 

כיצד כבל הארקה מגן מפני התחשמלות?

 
כבל הארקה עובר בין כל נקודות החשמל בבית. תפקידו של כבל זה להעביר חשמל הזולג ממכשיר בשל תקלה אל האדמה במקום לחשמל את האדם הנוגע במכשיר. ממש כמו מים, גם חשמל זורם כלפי מטה אל הקרקע. במקום שאותו חשמל הזולג מן המכשיר יגיע לקרקע דרך האדם הנוגע בו, הוא מגיע לקרקע באמצעות כבל הארקה. לכן, ביצוע בדיקת הארקה היא הכרח לפני שעוברים לבית חדש, לאחר שיפוץ, מדי 10 שנים בדירות חדשות וכל חמש שנים בדירות ישנות וכמובן אם יש סימנים שמדליקים נורה אדומה כמו כשמרגישים זרם, אפילו קל, בנגיעה במכשיר. כבל הארקה חייב להיות תמיד בכל מערכת חשמל, כאמור גם על פי חוק. חשוב לא להתבלבל: גם אם ישנו מפסק פחת הדבר לא מחליף הארקה.

 

כיצד מתבצעת בדיקת הארקה?

 
בדיקת הארקה לבית ובדיקת הארקה בכלל חייבת להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך אשר עבר הכשרה והוא בעל תעודה רשמית המורה על כך שהוא רשאי לעשות זאת. את הבדיקה מבצעים באמצעות מכשיר ייעודי הנקרא לופ טסטר או LT בקיצור. את המכשיר מחברים מצד אחד להארקה ומצד שני לכבל הפאזה. הבדיקה היא רמת ההתנגדות שישנה בהארקה שצריכה להיות מספיקה על מנת למנוע את ההתחשמלות. המדידה נעשית בנקודות החשמל השונות ובלוח החשמל. מומלץ מאוד לבדוק את נקודת החשמל של הדוד. בדיקת הארקה היא בדיקה קצרה שלוקחת, גם כאשר היא נעשית ביסודיות, בסביבות עשר דקות, כל עוד מבצע אותה חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון.
 
 

איך לבחור את מבצע הבדיקה?

 
כאמור, בדיקת הארקה לבית יכול לבצע רק חשמלאי מוסמך שהוא בעל תעודה המצביעה על כך שעבר הכשרה לכך. יוסי שמר הוא מהנדס חשמל המוסמך גם כבודק ויועץ חשמל. הוא מומחה ובעל ניסיון רב בבדיקת מערכות חשמל מורכבות. מלבד בדיקת הארקה לבית הוא מבצע בדיקות גם במבנים בהם מערכות החשמל סבוכות הרבה יותר כמו מפעלים, חברות, משרדים ועוד. אין ספק שכאשר החשמלאי המבצע עבורכם את הבדיקה הוא גם בודק חשמל ויועץ חשמל אתם נמצאים בידיים טובות. לכל שאלה יוסי שמר ישמח לעמוד לרשותכם.
 
 
מעוניינים לבצע הארקה בבית? צרו קשר עם יוסי שמר בודק חשמל - 0723251603