בודקי החשמל היו ועודם חלק מרכזי מתעשיית החשמל בישראל ולהם תפקיד מרכזי ומשמעותי בכל הקשור בעבודה עם חשמל, בייחוד בקרב לקוחות וצרכנים פרטיים. אם אינכם מכירים את בודקי החשמל, זה הזמן להבין מהי מסגרת עיסוקם ומדוע הם חשובים עבורכם!

מהו בודק חשמל

כיום, ישנם רבים העוסקים בעבודות חשמל באופן פרטי או מטעם חברות כאלה ואחרות, אך לא כולם מוסמכים לעסוק בכלל עבודות החשמל ובדיקות החשמל השונות. לכן, כצרכנים, ישנה חשיבות אדירה להיכרות עם התחום, רמות ההכשרה השונות הנדרשות מאנשי המקצוע העוסקים בחשמל וזאת על מנת שנבטיח את הטיפול המיטבי במערכת החשמל הביתית שלנו ונמנע תקלות אשר עשויות אפילו לסכן חיים. כיום, יש שלושה סוגים של דרגות והיתרים לאנשי המקצוע העוסקים בחשמל. משרד התמ"ת מעניק את הדרגות הללו, לאחר תקופות ההכשרה הנדרשות לפיו, באמצעות יחידה ייעודית המכונה "היחידה לרישוי חשמלאים". במסגרת הדרגות השונות, נוכל למצוא את החשמלאי המוסמך והחשמלאי הבודק. במסגרת דרגת החשמלאי הבודק, יש שלוש תת דרגות וזאת על פי משרד התמ"ת והנחיותיו. חשמלאי בודק מדרגה 610 מורשה לבצע בדיקות במתקני חשמל תלת פאזיים, אשר אותם נמצא במרבית הבתים והדירות. חשמלאי בודק מדרגה 620 מורשה לבצע בדיקות במתקני חשמל תלת פאזיים בזרם גבוה יותר ואילו חשמלאי בודק מדרגה 630 יכול לבצע בדיקות חשמל בכל מתקן חשמל ללא כל הגבלה, כך שמבצע בדיקות בעסקים ותעשיות בנוסף לבתים ודירות.

מה עיקר עיסוקו של בודק חשמל?

עיקר עיסוקו של חשמלאי בודק הוא למעשה לבדוק על פי הנחיות חברת החשמל הישראלית, את מערכות החשמל הפזורות במדינה ולוודא כי אין תקלות. במידה ויש תקלות, על החשמלאי הבודק להפעיל שיקול דעת ולבחור מה לעשות- תיקון התקלה, השבתת מערכת החשמל כליל, הזמנת חשמלאי בודק נוסף לקבלת חוות דעת נוספת וכדומה. למעשה, מצופה מהחשמלאי הבודק להבין ולדעת הכל באשר לחובות הנדרשות מהצרכן בנוגע למערכת החשמל שלו ולדעת לעבוד עם הלקוח כך שהאחרון יפעל על מנת לשמר את מערכת החשמל שלו תקינה מתוך המחשבה על בטיחות המשתמשים והסובבים.

באילו מצבים נקרא לבודק חשמל?

בודק חשמל בחדרה, עוסק בעיקר בבדיקות וביקורות הנדרשות מטעם חברת החשמל כמו למשל, בדיקות הארקה, בדיקות של מערכת החשמל הביתית בבתים חדשים או משופצים ועוד. כלומר, אם הינכם נכנסים לבית חדש או אם זה עתה שיפצתם כליל את ביתכם, דעו כי עליכם מוטלת החובה לערוך בדיקה של מערכת החשמל שתבוצע רק על ידי בודקי חשמל מוסמכים.

בודק חשמל - מקצוע ליבה!

חשמלאים בודקים פזורים בכל רחבי הארץ, תוכלו למצוא בודק חשמל בחדרה, בצפון ובדרום. תוכלו ליהנות משירות של בודקי החשמל האיכותיים והמקצועיים ביותר בישראל אם תטלפנו עוד היום ליוסי שמר הנדסת חשמל במספר 072-3251603.