לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו
 
072-3251603
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בודק חשמל למערכות סולאריות

 
מערכות סולאריות נחשבות כיום למערכות היעילות ביותר שיש. מערכות אלו הולכות לשלוט בעולם בקרוב מאוד, כי האנרגיה שהן מצליחות לייצר חינמית כמעט לחלוטין. מדוע כמעט חינמית? כי בכל זאת נדרש להוציא כספים כדי לתחזק אותה. אחת מהפעולות החשובות ביותר היא הזמנת בודק חשמל.
 
 

מהו בודק חשמל ומה הוא בדיוק בודק?

 
כדי להבין עד כמה בדיקה של בודק חשמל על מערכות סולאריות חשובה, יש צורך תחילה להבין מיהו בודק חשמל, מה ההכשרה שלו ומה הוא בדיוק עושה. בודק חשמל הוא איש מקצועי בכיר מאוד בין היררכיית אנשי המקצוע בתחום כאשר יש שלושה סוגים, מבודק חשמל סוג 1, שהוא הנמוך ביותר ועד בודק חשמל סוג 3 שהוא הגבוה ביותר והכשרתו היא מהנדס חשמל. בודק חשמל יכול לבדוק מערכות חשמליות עד מתח מסוים, כאשר גם המתח המקסימלי נקבע לפי הרמה שלו מ-1 עד 3. בודק חשמל יכול לבדוק מערכות חשמל בכל המגזרים, כולל מפעלים ותחנות כוח, וכמובן גם מערכות סולאריות.
 

כיצד ומדוע הוא יבדוק מערכות סולאריות?

 
  • יש צורך לבדוק את מערכות החשמל כדי לענות על כמה שאלות: האם מערכת החשמל בטוחה? מערכות חשמל יכולות להיות מסוכנות מאוד כאשר גם סכנת שריפה וגם סכנת התחשמלות תמיד עומדות על הפרק. כמו כן יש לבדוק האם מערכת החשמל יעילה, כיוון שתמיד אפשר להתייעל עוד יותר ולקבל יותר כאשר משקיעים פחות אנרגיה.
  • מערכות סולאריות לא שונות ממערכות חשמליות אחרות, מערכות סולאריות יכולות להפיק חשמל רב במגזרים התעשייתיים בעיקר ותמיד הן יכולות להוות סיכון כלשהי עבור אלו שעובדים בקרבתן, וכמובן שתמיד יהיה ניתן לייעל את תפוקת החשמל שלהן עוד יותר.
  • כמובן שהצורך בבודק חשמל מערכות סולאריות עולה גם כאשר ישנה תקלה במערכת. לעתים התקלה תהיה קשה מאוד והמערכת לא תפעל כלל, ולעתים המערכת פשוט לא תפעל ביעילות. אם אנשי מקצוע אחרים כמו טכנאים בהיררכיה נמוכה יותר לא הצליחו לפתור את הבעיה, או שאין להם סמכות להתעסק ולבדוק מערכת כזו, בדוק חשמל ייכנס לפעולה.
 

כל כמה זמן צריך לבצע את הבדיקה והיכן?

 
בודק חשמל מערכות סולאריות צריך לבצע בדיקה מקיפה לפחות פעם בשנה. כמובן שיש נהלים בחוק שאליהם חשוב להתייחס הרי הם אלו שקובעים בסופו של דבר האם כל כמה זמן המערכת חייבת להיבדק, אך צריך לזכור כי כאשר עולה תקלה או שמבצעים שינוי במערכת גם אז הוא צריך להגיע ולהריץ בדיקה מקיפה. הבדיקה צריכה לכלול שימוש במצלמות תרמיות כדי להבין עד כמה המערכת מתחממת, בדיקה ויזואלית כדי לאתר ליקויים, דו"ח מקיף ומסודר שיגיע לרשויות המתאימות וכמובן שיישאר גם אצל בעל העסק ועוד. חשוב לבחור בודקי חשמל מקצועי ומנוסה, חשוב שהרמה שלו תתאים למתח שמייצרת המערכת הסולארית וכמובן מומלץ לבחור בודק חשמל שזוכה להמלצות רבות.