לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו
 
072-3251603
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הייחודיות שבבדיקת חשמל למכבי אש

 
 
מערכת החשמל נותנת לנו איכות חיים גדולה אך היא יכולה גם לקפח אותם. מערכת החשמל יכולה להיות מסוכנת במיוחד בעת שריפה וזו הסיבה שהיא מופסקת באופן אוטומטי. מי דואג שכך יהיה? כיצד מכבי האש אוכפים את הנושא? בודק חשמל הוא האיש שאתם צריכים.

 

מהי בדיקת חשמל עבור מכבי אש?

 
כדי לקבל רישיון לעסק, להקים קניון גדול או לבנות בניין מגורים רב קומות, יש צורך בהקמת תשתית חשמל שתהיה מספקת מבחינת מתח ושעומדת בכל דרישות הבטיחות. התשתית הזו צריכה לקום אחרי עבודה מתוכננת ומדויקת של מהנדס בניין ומהנדס חשמל שיחשבו על הכל מראש: כיצד לפתור תקלות כאשר יקרו, כיצד למנוע אותן מראש, כיצד יהיה ניתן להרחיב את התשתית הקיימת במידת הצורך או לשנות אותה וכן הלאה. כדי לבדוק את תשתית החשמל יש צורך להיעזר בבודק חשמל מנוסה. בדיקת חשמל למכבי אש נועדה לספק אישור שהמערכת תקינה ואינה מסכנת איש.

 

לאיזה צורך מבצעים את הבדיקה?

 
מדוע תשתית החשמל חשובה כל כך ? היא חשובה בעיקר כיוון שבעת שריפה, אם מערכת החשמל לא תתוכנן כראוי ולא תכיל מערכות כיבוי או מנגנוני הגנה ייחודיים, השריפה יכולה להיות בהיקף גדול יותר. מערכת החשמל פולטת אנרגיית חום רבה והכבלים עצמם דליקים. במידה ולא תהיה הכנה מראש למצב כזה, האסון יכול להיות גדול מאוד ולא רק בנוגע לרכוש אלא גם יגבה חיי אדם רבים. הבדיקה חייבת להתבצע בסטנדרטים הכי גבוהים כדי למנוע מזה לקרות, ודרישות רשות הכיבוי וההצלה רבות וארוכות.

 

מי יכול לבצע את הבדיקה?

 
בדיקת חשמל למכבי אש יכולה להתבצע אך ורק על ידי בודק חשמל מנוסה. גם באופן מעשי וגם באופן תיאורטי הבדיקה חייבת להתבצע על ידיו. במובן התיאורטי הרי שבדיקה של בעל מקצוע שאינו בודק חשמל לא תהיה רלוונטית ויכולה להיות אך ורק ייעוץ, כאשר הייעוץ הזה גם יכול לבלבל אתכם. הבדיקה לא תהיה קבילה מבחינתה חוק ולכן חבל לכם לבזבז זמן עם חשמלאים שאינם מוסמכים. מבחינה מעשית הרי שרק בודק חשמל שרשאי לדוק את המתקן בהתאם להסמכה שלו ולמתח החשמלי של המתקן, יידע מה הדרישות של מכבי האש וכמובן יידע כיצד להתמודד עם האסונות שיכולים להגיע.
 

כיצד מתבצעת הבדיקה?

 
הבדיקה של בודק החשמל מתבצעת באמצעות כלי מדידה ובדיקה שונים. בודק חשמל יבדוק את המתח שיש בלוח החשמל, יבדוק את השרטוטים של המבנה ויבין היכן עוברות תעלות החשמל, מה הדרישות של אותו מקום, באלו מכונות הוא משתמש, מה העומס הממוצע על המערכת וכן הלאה. כמו כן הוא ישתמש במצלמה תרמית כדי להבין עד כמה לוחות החשמל מתחממים ומה רמת ההתחממות של הכבלים שנמצאים בקירות המבנה. כך אפשר למנוע שריפות בסבירות גבוהה יותר. את הבדיקה הזו יש לבצע כדי לקבל רישיון לעסק אך יש לחזור עליה כל שנה כדי לחדש את האישור לשנה נוספת.
 
 
צרו קשר עוד היום עם יוסי שמר - בודק חשמל ויועץ מוסמך: 072-3251603