לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו
 
072-3251603
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ייחודיות הצילום התרמי

 
 
צילום תרמי שיפר את חיינו בכמה תחומים. מעבר לשימושים משטרתיים או צבאיים יש לו שימוש גם בחיי היום יום וזה הזמן להכיר אותו ואת ייחודיותו.
 

כיצד ניתן לצלם באופן תרמי?

 
צילום תרמי אינו המצאה חדשה אך היא כל פעם מגניבה מחדש. צילום תרמי למעשה משדר לכם תמונה על הצג, ואתם יכולים להבין מה רמת החום של כל אחד מהפריטים או בעלי החיים שנמצאים בתמונה. אפשר לראות כל מה שרוצים החל מחיות, בני אדם ועד חלקים דוממים כאשר כל אחד מהם פולט חום. אפילו פריט דומם פולט חום כיוון שהוא סופח חום מהסביבה, ולאחר מכן פולט אותו. ככל שגוף יהיה יותר חם הוא יבלוט בצבע כהה יותר בצילום התרמי אך כיום יש מצלמות שמראות תמונה צבעונית, וזאת כדי להבחין טוב יותר גם בהפרשי הטמפ' הכי קטנות שיש.
 

מה הייחודיות של הצילום התרמי?

 
השימוש במצלמה תרמית שינה את ההתמודדות שלנו עם מגוון רחב של בעיות אך צריך להבין מה הייחודיות שלו. מה מיוחד בצילום תרמי מאשר כלים אחרים לצילום גם בידי בעלי מקצוע? הייחודיות שלו הוא שהוא מבין מה התוואי של אותו גוך שפולט חום בלי צורך בשום פעולה כירורגית ובלי צורך באור. הצילום התרמי משדר לנו מה קורה מבעד לעדשה רק מבחינת הטמפ'. אמנם לא תמיד פשוט להבין את התמונה ולעתים לוקח זמן רב ללמוד להשתמש במצלמה כזו אך בסופו של דבר אפשר להשתמש בה ולהבין טוב יותר מה קורה אפילו מבעד לקירות.
 

מתי נדרש לבצע צילום תרמי?

 
צילום תרמי נדרש במגוון רחב של מקרים אך אחד הבולטים ביותר הוא כאשר יש צורך לבדוק את לוחות החשמל. בגלל שחשמל יוצר אנרגיה תרמית אפשר לראות היכן עובר החיווט החשמלי ועד כמה חמים לוחות החשמל. הבדיקה הזו היא אחת החשובות בבדיקה של בודק חשמל שיגיע לבדוק מתקנים חשמליים. בעזרת מצלמה תרמית אפשר להבין האם יש עומס טמפ' רב מידי על לוח החשמל והאם יש כבלים קרועים, שאותם יהיה קל לראות בבירור במצלמה התרמית. כמו כן, ניתן להשתמש במצלמה התרמית כדי לבדוק את האיטום בגג, אפשר לבדוק את מערכת הצינורות ולגלות סתימות ונזילות.

 
היכן יתבצע הצילום ועל ידי מי?
 
הצילום התרמי יכול להתבצע אך ורק על ידי מי שהוסמך להשתמש במצלמה התרמית. אמנם אפשר לקנות מצלמות תרמיות באינטרנט ובמחירים די מפתיעים, אך הסיכוי שתצליחו להשתמש בה לבדכם ללא הדרכה ולהבין את התמונות שהיא מספקת, קטן מאוד. צילום תרמי צריך לדעת לקרוא, ממש כמו צילומים מתוחכמים אחרים שמגיעים ממצלמות סיב אופטי, מצלמות רובוטיות ועוד מצלמות מתקדמות שנמצאות בשימוש בימינו על ידי בעלי מקצוע רבים מכל מיני תחומים. הצילום התרמי יכול להיראות לכם מסורבל מאוד על הצג וגם אם תבינו בדיוק מהו כל חלק שמופיע בו, לא תבינו מה חומרתו.