לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו
 
072-3251603
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מהו יועץ חשמל

 
 
יועץ חשמל הוא איש מקצוע בעל שנות ניסיון רבות. הוא נמצא באחת ההיררכיות הגבוהות ביותר בתחום החשמל ונעזרים בו עסקים, מפעלים ומוסדות. מה הוא בדיוק עושה?
 

מיהו יועץ חשמל?

 
כאשר אנו נחשפים אל ההיררכיות הרבות של תחום החשמל אנו מבינים עד כמה הוא מסובך. יש בעלי מקצוע רבים בתוך תחום זה וכל אחד יכול לבצע משימות אחרות, כמו למשל חשמלאי מוסמך, בודק חשמל ובין היתר גם יועץ חשמל. יועץ חשמל הוא למעשה חשמלאי שקיבל אישור להיות חשמלאי מהנדס. שימו לב שלא מדובר במהנדס חשמל, זהו תואר אחר לגמרי, אלא בחשמלאי מנוסה שיש לו ותק רב בתחום והוא עבר השתלמות מתאימה. יועץ החשמל עבר בחינה ומחזיק ברישיון מהמדינה והוא יכול לתכנן תשתיות חשמל ולבצע עוד פעולות רבות שדורשות הבנה מעמיקה בנושא.
 

תכנון תשתית החשמל

 
התפקיד הבולט ביותר של יועץ חשמל הוא תכנון תשתיות חשמל חדשות. תכנון תשתיות חשמל היא משימה חשובה ולא רק למבנים פרטיים או למבנים מסחריים אלא גם לערים שלמות. כאשר מתכננים ערים חדשות יש צורך להבין כיצד יגיע חשמל אל העיר, מה יהיו מנגנוני ההגנה במידה והתשתית תיפגע, כיצד יהיה ניתן לפתור תקלות במהירות וכן הלאה. התכנון הזה מעמיק במיוחד והוא כולל הצבה של לוחות חשמל במקומות הנכונים, התקנה של החיווט והכבלים, מניעת בעיות על ידי מנגנוני הגנה אוטומטיים, בירור המתח הנחוץ לאותו מבנה או לאותו אזור והדרך ליצירת המתח הזה בצורה בטוחה.
 

שינוי או הוספה למבנה

 
יש עוד מגוון רחב של פעולות שיועץ חשמל יצטרך לבצע בעת תכנון תשתית חשמל במקום חדש אך לעתים יהיה צורך בשירות שלו כדי להוסיף עוד נקודות חשמל או להעלות את המתח בתשתית קיימת. לעתים פעולת ההוספה קשה יותר מתכנון ראשוני מאפס כי מצד אחד יש צורך לעמוד ביעדים שהוצבו ומצד שני יש יותר הגבלות בגל למה שכבר מצוי במקום. לכן הוא חייב להיות ברמה המקצועית הכי גבוהה שיש והוא חייב להיות מנוסה במה שהוא עושה. כמו כן הוא צריך להפעיל יצירתיות כדי להגיע לפתרונות הכי טובים עבור המקום.

 

בדיקות ודרכי התייעלות

 
יועץ חשמל לא תמיד ישתתף בהוספה לתשתית קיימת אלא רק בשיפור שלה. כל מפעל וכל עסק רוצה להתייעל כמה שיותר ולהקטין ככל הניתן את הוצאות החשמל ויש מספר רב של דרכים לעשות זאת. ניתן להחליף חלקים במערכת, ניתן לשנות את המתח, ניתן ליצור חלוקה שונה של העומסים וניתן גם לעבור למערכת סולריות שבימינו הופכות להיות יותר ויותר נפוצות. כדי לבצע את ההתייעלות הזו יש צורך להיעזר ביועץ חשמל מנוסה. כמו כן יועץ החשמל יכול גם לבדוק את המתקנים ולדווח על תקלות. הבדיקות הללו מתבקשות לעתים קרובות לפי הנהלים בעיקר במקומות שמשתמשים במתח גבוה.