בדיקת אינטגרציה

מהי בדיקת אינטגרציה?

 • בבניינים רבים בימינו יש מערכות שונות שמיועדות לתפקוד תקין ובעיקר בשעות חירום.

 • למערכות אלה יש לערוך בדיקות תקופתיות וביקורת קבועה לכל אחת מהן בנפרד ולכולן יחד כדי לוודא שהן פועלות בשעת חירום בסדר הנכון בצורה משולבת, בבדיקה שנקראת אינטגרציה כיבוי אש.

 • בכל מבנה יש מערכות שונות שפועלות על מנת לספק חשמל, אוורור ועוד פונקציות שונות בדרך שגרה וכאשר קורית שריפה בבניין עליהן לפעול בסדר פעולות מסוים על מנת לאפשר לאנשים להימלט ולכוחות כיבוי אש להיכנס בצורה בטוחה על מנת לכבות את האש.

 • בדיקת אינטגרציה היא בדיקת משטר הפעלות של אותן מערכות וכדי לבדוק כיצד הן פעילות במהלך שעת חירות וממלאות את תפקידן. כך גם מבינים איזה מרכיב במערכת המשולבת עוזר יותר ומשפיע על היכולת להציל חיים ורכוש ומהי היעלות שלו.

 • הבדיקה נעשית על פי חוק מפורש ועל ידי מי שמוסמך לעשות זאת בלבד.
בדיקת אינטגרציה

איזה מבנים בודקים במהלך הבדיקה?

יש כמה וכמה סוגי מבנים שחובה לבדוק בבדיקת אינטגרציה והם בעיקר מבנים ציבוריים, או רבי קומות למגורים:

 • מוסדות חינוך והשכלה למיניהם.
 • מפעלים, סדנאות ייצור ומבני תעשייה.עסקים ומבני מסחר.
 • מוסדות ציבור שונים.בתי חולים ומרפאות.
 • בתי אבות ודיור מוגן.בתי מלון ואכסניות.
 • רבי קומות למגורים בגובה מעל 29 מטר.

באיזה מקרים יש צורך בבדיקה?

בדיקת אינטגרציה היא חובה בחוק ויש לבצע אותה לא רק לצורך ביקורת תקופתית שנתית אלא גם לצורך קבלת טופס 4 למבנה מגורים או מבנה ציבורי, למטרת רישוי עסקים ואישור של מכבי האש לכך שהמבנה עונה על דרישות בטיחות אש. בדיקת ביקורת שנתית עורכים אחת לשנה ואת הבדיקות האחרות לפני קבלת רישוי עסקים או טופס 4.

מי רשאי לבצע בדיקת אינטגרציה?

את בדיקת האינטגרציה מוסמך לעשות רק מהנדס מוסמך שיש זיקה לתחום כיבוי האש, והוא עושה אותה יחד עם יועץ בטיחות. את שאר הבדיקות של מרכיבי המערכת, כמו מערכות חשמל מבצעים אנשי המקצוע שמוסמכים לטפל ולהתקין אותן, כמו חשמלאים. בתום הבדיקה מוסרים דו"ח מפורט שמפרט את מצב כל רכיב במערכת, מהם הליקויים שיש בו ואיך צריך לתקן אותם כדי לעמוד בביקורת נוספת.

מערכות שנבדקות בבדיקת אינטגרציה

 1. גלאי עשן והתרעות על חום
 2. מתזים ומשאבות
 3. מעליות
 4. פתחי אוורור ויניקת עשן
 5. צופרים ואורות חירום
 6. לחצני חירום
 7. מגנטים לדלתות אש
 8. מערכת כריזה
 9. מערכת על לחץ
 10. לוחות חשמל

מה חשוב לדעת על בדיקות אלה?

מכיוון שלפי רשימה זו ברור שמדובר במערכות שלכל אחת נחוץ מומחה בתחומה שיכול להצביע על כשלים וליקויים וכיצד לתקנם, עורכים את הבדיקות המקדימות על כל מערכת כזאת בנפרד על ידי מי שמוסמך להתקין ולתחזק אותן בלבד. רק לאחר מכן אפשר לבדוק את המערכות האלה בפעולתן המשולבת בזמן שריפה.

כל כמה זמן יש לבצע את הבדיקה?

 • יש לבצע בדיקת חשמל ע"י בודק חשמל מוסמך לפני הפעלת עמדת טעינה כמו כן, בדיקת ממסר פחת יעודי פעם בשנה ע"י בעל רישיון חשמלאי.

 • בכל פעם שמתווספת עמדת טעינה לרכב לבניין שלכם יש לבדוק את הניטור של החשמל כדי שלא יווצר עומס מיותר על לוח החשמל, כדי לוודא שהחיבורים נעשו נכון וכחוק וכדי למנוע כל מקרה של קצר ושריפה בגלל עומס גדול.

 • לעיתים צריך להיערך להגדלת חיבור לוח חשמל חניון ציבורי, כי כל שנה נוספים עוד ועוד רכבים חשמליים.

דוח מפורט וביקורת רק עם מהנדס מוסמך

✔️ החשיבות של בדיקת אינטגרציה עצומה,היא בודקת כל חלק במערכת ואת השילוב שלהם בסדר הפעולות הנכון על מנת להציל חיים במקרה של שריפה, ולכן היא מתבצעת בצורה יסודית על ידי מי שמוסמך לכך בלבד.

✔️ כדי לקבל דו"ח מפורט ולערוך בדיקת אינטגרציה למערכות כיבוי אש יש לפנות רק למי שמוגדר ומוסמך לכך כמהנדס אינטגרציה, על מנת לעמוד בדרישות החוק ולספק דוח מהימן ומקצועי.צרו קשר עם יוסי שמר בודק חשמל מוסמך שמר לבדיקה מקצועית כחוק, שתציל חיים ורכוש.

תוכן עניינים

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7750183