בדיקת הארקה לבריכות שחייה

כידוע, לבריכות שחייה פרטיות וגם ציבוריות יש זיקה ישירה למערכות מים וחשמל. וכאמור מים וחשמל שמצויים יחד מצריכים בדיקות מקיפות ומוקפדות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים. בעקבות החשיבות הקריטית והסכנה שכרוכה במערכות חשמל בסמוך לבריכת שחייה, יש פירוט של דרישות מוקפדות בהתאם לתקנות חוקי החשמל שיש לבצע בכל מתקן חשמלי בבריכת שחייה. הבדיקה המשמעותית והשכיחה ביותר שיש לבצע בבריכת שחייה היא בדיקת הארקה, בדיקה קריטית שמונעת התחשמלות במקרה של זליגת חשמל.

מה זה בדיקת הארקה?

בדיקת מערכת הארקה תהווה תנאי בסיסי והכרחי לשימוש בטוח בכל מתקן חשמלי. גם כשמדובר בבריכה ציבורית או פרטית, חובה על כל המערכת הזו לעמוד בכל הדרישות של חוק החשמל ובכל התקנות שמתלוות אליו. אחת הדרישות המופיעות בחוק החשמל היא, שכל גוף שמיוצר מחומר גלם מתכתי קבוע שיכול להגיע ליד מגע עם בן האדם יוגן מפני התחשמלות. הגנה זו תבוצע על ידי מערכת הארקה ובאמצעות חיבור של כל גורם מתכתי אל מערכת הארקה, בנוסף, קובע החוק שמערכת הארקה חייבת להיות תקינה ומדי כמה שנים יש לבדוק אותה שוב – כך היא תספק בטיחות והגנה מרבית. בנוסף, היה ונצפו ליקויים במערכת הארקה חובה להפסיק את ההזנה של הזרם החשמלי למתקן החשמלי עד שיתוקן הליקוי.

בדיקת הארקה לבריכות שחייה

מהם הסיכונים?

הסיכונים הכרוכים באי בדיקת הארקה בסביבת בריכת שחייה הם קריטיים. בריכה לא תקבל אישור אלמלא יבצעו בה בדיקות חשמל, לרבות בדיקת הארקה. בדיקת הארקה תמנע סיכונים בעיקר שקשורים להתחשמלות כלל המתרחצים וגם התחשמלות של העובדים במקום.

בנייה של בריכה פרטית ללא בדיקת הארקה מסכנת את כל הסובבים, בדיקת הארקה הכרחית לביטחון המתרחצים.

מתי צריך לבצע בדיקת הארקה?

 
הדבר הכי חשוב זה לוודא שאיש המקצוע אותו תבחרו הוא אדם מקצועי שמחזיק בתואר חשמלאי מוסמך ויש לו את כל המסמכים המעידים על כך. חשוב שלפני כל ביצוע הארקה בבריכת שחיה פרטית או ציבורית, יגיע איש המקצוע למקום כדי להתרשם ולהכיר לעומק את כל האלמנטים שסמוכים לבריכה ויבצע הארקה בטיחותית, תוך כדי שהוא דואג לנקוט בכל אמצעי הזהירות על מנת לשמור על שלום העובדים בבריכה ועל קהל המתרחצים.

מעוניינים לבצע הארקה בבריכה הפרטית שלכם? יוסי שמר בודק חשמל ישמח לספק לכם את המענה ההולם ולדאוג להארקה תקינה שתשמור על בטיחותם של כלל המתרחצים וכל השוהים בקרבת הבריכה.

תוכן עניינים

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7750183