בודק חשמל לאירועים

אירועים המוניים דורשים השגחה מיוחדת על הבטיחות בהם מכל הבחינות ובעיקר בגלל מתקנים וציוד חשמליים. כדי לערוך אירוע כזה חובה לבצע ביקורת על ידי בודק חשמל לאירועים שמתמחה בכך ומוסמך לבדוק ולייעץ.

באילו אירועים חובה לבצע בדיקת חשמל מוסמכת?

בכל אירוע שנחשב המוני ומכנס עשרות אנשים ומעלה יש צורך לבצע בדיקה כזאת, כאשר האירוע נערך במקום ציבורי, סגור או פתוח. הציוד החשמלי שנועד להשמעת מוזיקה והקרנת סרטים, הבמות, הציוד החשמלי שנועד לבישול או אחסון ומכירת מזון ומשקאות, החשמל עצמו שנועד לתאורה, כל אלה חייבים להיות תקניים ומותקנים כחוק, במיוחד כאשר מדובר באירועים תחת כיפת השמיים שאליהם מוסע ציוד נייד, כמו הופעות, כנסים, אירועי יום העצמאות ועוד..

בודק חשמל לאירועים

מדוע חשוב להזמין בודק חשמל לאירועים?

בודק חשמל לאירועים נדרש כדי לוודא שכל אספקת חשמל למתקנים ולציוד תיעשה בצורה בטיחותית וכחוק כדי שלא יקרה קצר כתוצאה מחיבור פגום או עומס או ציוד שלא עומד בתקנים. השימוש בחשמל נעשה הן על ידי חיבור ישיר ללוחות האולם או באספקה על ידי גנרטורים וחיבור חשמל זמני, כדי להשמיע מוזיקה, להקרין סרטים, להפעיל מחשבים וציוד תקשורת, להפעיל דוכנים ואטרקציות, מיזוג או הסקה ובישול. אספקת חשמל בהיקף כזה חייבת להיות מקצועית ובטיחותית בשל הסכנות.

מה הבודק עושה בפועל?

בזמן בדיקת חשמל לאירועים המוניים כמו הופעות, כנסים, אירועי יום העצמאות ופורים, אירועים תחת כיפת השמיים ועוד.. בודק החשמל דואג לוודא שאין סכנת התלקחות בגלל חיבורים לא מורשים ולא תקינים, עומס צפוי על לוחות החשמל, חיבורים לא מאושרים וציוד לא תקין, הפעלה לא נכונה של ציוד והכי חשוב – שיש למארגני האירוע ולמקום האירוע את כל האישורים החוקיים הנדרשים מהרשויות. זה כולל אישור של המשטרה ונציבות כיבוי אש והצלה. הוא מוודא שבכל הפעלה לא ייגרם עומס שיביא לקצר וכתוצאה מכך להתלקחות מסוכנת.

מי לפי החוק רשאי לבצע את הבדיקה?

בדיקת חשמל לאירועים מורשה לעשות רק בודק חשמל מוסמך עם רקע והתמחות בייעוץ בטיחות, וידע הנדסי מעמיק. הבדיקות נעשות לציוד החשמל, לחיבורים, ללוחות ולגנרטור שמפעיל את החשמל במקום כדי לוודא שכל רשת החשמל פועלת בצורה תקינה וכחוק.

איך אפשר להבטיח בטיחות מרבית באירוע?

בכל רשות מקומית יש גופים שתפקידם לתת אישורים למקומות שבהם יש הופעות, כנסים, אירועים תחת כיפת השמיים ועוד. האישורים הנדרשים מהרשויות הבאות:

 • הרשות המקומית
 • רשות הכיבוי וההצלה
 • מגן דוד אדום
 • משטרה

אילו בדיקות נעשות על ידי בודק חשמל לאירועים?

 • בדיקה יסודית של מתקני החשמל באולם או בשטח פתוח, כולל ציוד וידאו, סאונד, בישול ותקשורת.
 • כל מערכות החשמל הכוללות גם את לוחות החלוקה.בדיקה של גופי התאורה והחיבורים שלהם לחשמל, במיוחד כשמדובר בגופים גדולים להופעות.
 • בדיקת הכבלים ותשתיות החשמל – תקינות, שלמות, חיבורים תקניים וחוקיים שעומדים בתקנות החשמל.
 • בטיחות וגהות – גידור של מתקני חשמל וציוד, הצבת שילוט ומדבקות להרחקת אנשים, להוראות שימוש נכונות ולאזהרה מפני חשמל במתח גבוה.
 • כל ספקי החשמל הניידים מסוג גנרטורים.

איך אפשר להבטיח את בטיחות הקהל באירועים?

 • האחריות על בטיחות האירוע והקהל מתחלקת בין בעלי המקום שעורך את האירוע ומשכיר אותו לבין עורכי האירוע שתפקידם להבטיח שלמקום יש את כל האישורים החוקיים והיתרי העיסוק, כמו גם רישיון עסק לאחר שעבר את בדיקות הרשויות וקיבל אישור מהרשויות.
 • מעבר לבדיקה בסיסית של אישורים והיתרים שאמורים להיות לעסק, יש להזמין בודק חשמל מוסמך לאירועים כדי לוודא שבאירוע שלכם יישמרו כל החוקים וכללי הבטיחות.
 • כדי להבטיח את ביטחון הקהל והמקום יש לנהוג משנה זהירות ולהזמין את איש המקצוע בזמן על מנת לבצע בדיקה ולתת דוח מפורט על כל הליקויים, ולייעץ כיצד לתקנם ולהכניס שיפורים בהיערכות.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7750183