יועץ חשמל

יועץ חשמל נמצא באחת ההיררכיות הגבוהות ביותר בתחום החשמל ונעזרים בו עסקים, מפעלים ומוסדות.מערכת החשמל מהווה רכיב מהותי ומרכזי בתפקוד מבני מגורים, עסקים, מוסדות ציבוריים ומפעלים. כשזה מגיע לחשמל, ייעוץ נכון ומקצועי מהווה אלמנט קריטי – אתם זקוקים לאיש מקצוע אמין ומנוסה.

ארון חשמל מאורגן ומחולק היטב לפי עומסים, חיווט תקני המתועל כיאות, הארקה מתפקדת, חיבורי שקעים, מערכות בקרה ואוטומציה..

כמו כן הוא גם יודע לתכנן את מערכת החשמל על מנת שתספק את הצרכים שלכם בשלמותם, לא רק בהווה – אלא גם בעתיד. על פי חוק, נדרש בודק החשמל לבצע בדיקות תקופתיות במערכת החשמל, נושא הנאכף במקומות בהם נדרשת צריכת חשמל גבוהה, דוגמת משרדים, בתי מגורים משותפים גבוהים , מפעלי תעשייה.

תכנון תשתיות החשמל

התפקיד העיקרי של יועץ חשמל הוא תכנון תשתיות חשמל חדשות למבנים פרטיים, למבנים מסחריים ולערים שלמות. כאשר מתכננים
ערים חדשות יש צורך להבין כיצד יגיע חשמל אל העיר, מה יהיו מנגנוני ההגנה במידה והתשתית תיפגע, כיצד יהיה ניתן לפתור תקלות במהירות וכן הלאה. התכנון הזה מעמיק במיוחד והוא כולל הצבה של לוחות חשמל במקומות הנכונים, התקנה של החיווט והכבלים,
מניעת בעיות על ידי מנגנוני הגנה אוטומטיים, בירור המתח הנחוץ לאותו מבנה או לאותו אזור והדרך ליצירת המתח הזה בצורה בטוחה.
בנוסף יהיה צורך בשירות כדי להוסיף עוד נקודות חשמל או להעלות את המתח בתשתית קיימת. לעתים פעולת ההוספה קשה יותר
מתכנון ראשוני מאפס כי מצד אחד יש צורך לעמוד ביעדים שהוצבו ומצד שני יש יותר הגבלות בגל למה שכבר מצוי במקום.

יועץ חשמל יוסי שמר

מה ההבדל בין יועץ חשמל לקבלן ביצוע?

  • הם משלימים האחד את השני בעבודתם, אך הם אינם יכולים לבצע אחד את עבודתו של השני. יועץ חשמל יהיה האחראי על תכנון מערכות החשמל, הקבלן המבצע תפקידו כשמו, לבצע את התוכנית בפועל.
  • תפקידו של קבלן הביצוע יהיה ליישם את התוכנה שאותה אפיין יועץ החשמל במלואה. הוא יזמין את החומרים, יבצע את ההתקנה בשטח ויהיה אחראי שלא לסטות מהתוכניות אותן קיבל. הוא יבצע את החפירות, הקדיחות, הקמת התשתית, הצבת חוטי החשמל, השקעים, החיבורים, השנאים וכל מה שעוד נדרש בתוכנית שהכין היועץ. הוא האחראי על כל מה שקשור לביצוע בפועל של תוכנית תשתיות החשמל בכל שלביה.
  • בנוסף, הוא גם זה שאחראי להבין האם השטח מתאים לתוכניות שקיבל מיועץ החשמל ובמידה וישנו איזה שהוא פער בעת העבודות בשטח להתייעץ איתו על מנת לפתור אותם בצורה הטובה ביותר.
  • תפקידו המקצועי של יועץ החשמל הוא לאפיין מלכתחילה ולתכנן את כל החשמל במשנה כשעבודתו בשלבים הראשוניים של הפרויקט. הוא זה שקובע איך תיראה מערכת החשמל כולה וכמה יעילה היא תהיה. הוא מתכנן היכן ימוקמו נקודות החשמל, שקעי החשמל והחיבורים שלו.
  • תוכנית החשמל המפורטת היא פרי יצירתו והוא מעביר אותה ליישום מלא של קבלן הביצוע. הסמכתו של יועץ החשמל היא הנדסת חשמל והוא חייב הסמכה מתאימה על מנת לעסוק בתחום.
  • עבודת חשמל מקצועית ואמינה תלויה בשני התפקידים האלו ובחיבור בניהם. אם אחד מהם מפשל, כל עבודתו של השני לא משנה.

יועץ וחשמלאי בודק

יועץ חשמל מומחה נדרש לספק פתרון תקני כנדרש בחוק. לכן ברור היתרון בבחירה ביועץ שיש לו גם הכשרה כחשמלאי בודק מוסמך. הבודק מכין את מערכת החשמל לקראת בדיקת חברת חשמל והוא רשאי להנפיק דוחות עבור גופים נוספים: רישוי עסקים, מכבי אש, חברות ביטוח וכו'. הסמכת חשמלאי בודק ניתנת בתום הכשרה לחשמלאים הנדסאים ומהנדסים עם ניסיון של למעלה מ-5 שנים בתחום ונוכחות ב-20 בדיקות לפחות.

היועץ לא תמיד ישתתף בהוספה לתשתית קיימת אלא רק בשיפור שלה, כל עסק רוצה להתייעל כמה שיותר ולהקטין ככל הניתן את הוצאות החשמל ויש מספר רב של דרכים לעשות זאת. ניתן להחליף חלקים במערכת, ניתן לשנות את המתח, ניתן ליצור חלוקה שונה של העומסים וניתן גם לעבור למערכת סולריות שבימינו הופכות להיות יותר ויותר נפוצות. כדי לבצע את ההתייעלות הזו יש צורך להיעזר ביועץ חשמל מנוסה.

מערכת חשמל תקינה חיונית לתפקוד המקום, הן ברמה הפרקטית, הבטיחותית והחוקית. כשהחשמלאי שלכם הוא גם יועץ ובודק – מובטחת לכם הצלחה בפועלכם והיעדר הפתעות ועיכובים ביורוקרטיים המלווים בעוגמת נפש מיותרת. בחירת איש מקצוע אינה החלטה של מה בכך, בפרט כשמדובר במערכת החשמל, הבסיס להתנהלות החיים.

כשזה מגיע לחשמל בבית, בעסק, או במפעל – אל תתפשרו! צרו קשר עם יוסי שמר 073-7750183 או
השאירו פרטים באתר ואחזור אליכם, על מנת לעשות את כל המאמצים הנדרשים במטרה לספק לכם מענה הולם!:)

תוכן עניינים

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7750183