כך תדעו שהחשמלאי שהזמנתם מוסמך

חשמלאי מוסמך

חשמל הוא מערכת המהווה תשתית בסיסית בכל מבנה, בין אם זהו בית מגורים ובין אם עסק, מפעל או מרכז מסחרי. למרות היותו בסיסי והכרחי, בחשמל חשוב שיעסוק רק אדם המוסמך לכך מתוקף הכשרתו ועל סמך תעודה שקיבל. בתוך המושג חשמלאי ישנם למעשה סוגים שונים של בעל מקצוע ועבודות שונות בתחום החשמל שהוא רשאי לבצע. איך תדעו שהזמנתם את האדם המתאים? שבמידה ואתם זקוקים לבדיקה תהיה זו בדיקת חשמלאי מוסמך לכך?

סוגים שונים של עבודות חשמל וחשמלאים

חשמלאי מורשה הוא אדם שיכול לבצע סוגי עבודות חשמל שונים בהתאם להכשרתו. ישנה הפרדה ברורה בין חשמלאי עוזר, חשמלאי מעשי או חשמלאי מוסמך ואף חשמלאי ראשי. כאשר מדובר על בדיקות חשמל, אותו חשמלאי צריך להיקרא חשמלאי בודק. ניתן להפריד בין סוגי החשמלאים על פי רמת הכשרתם, בין אם זו רמת חשמלאי טכנאי, הנדסאי או מהנדס. לכל אחד מהם מותר לעסוק בעבודות חשמל ברמות שונות. חשמלאי הנדסאי לדוגמה יכול לעסוק בעבודות חשמל, כולל עריכת תכניות במתקן חשמל במתח נמוך בו עוצמת הזרם היא 630X3 אמפר. חשמלאי מהנדס רשאי לבצע כל עבודת חשמל ולערוך כל תכנית חשמל.

מהו חשמלאי בודק?

כאשר אתם זקוקים לבדיקת חשמל יש להזמין חשמלאי בודק המורשה לבצע בדיקת חשמל מהסוג ובהיקף הנדרש , בין אם זו בדיקה עבור קבלת רישיון עסק שאת אישוריה נדרשים להציג הן למכבי אש והן לרשות המקומית, ובין אם זו בדיקה לחברת הביטוח או בדיקה לפני שאתם נכנסים לבית חדש. בדיקת חשמלאי מוסמך צריכה להתבצע קודם כל על ידי חשמלאי בודק. חשמלאי בודק חייב להיות בהכשרתו חשמלאי טכנאי לפחות שהוא בעל ניסיון של לפחות חמש שנים. ישנן שלוש רמות של חשמלאי בודק:

  • חשמלאי בודק סוג 1: בעל הכשרה של חשמלאי טכנאי ובעל ותק של 5 שנים לפחות. רשאי לבצע בדיקות חשמל במתקנים במתח נמוך בעוצמה של 80X3 אמפר.
  • חשמלאי בודק סוג 2: בעל הכשרה של חשמלאי הנדסאי וותק מקצועי של חמש שנים לפחות. יכול לבצע בדיקות במתקנים במתח נמוך בעוצמת זרם של 250X3 אמפר.
  • חשמלאי בודק סוג 3: ניתן לחשמלאי בעל הכשרה כמהנדס בעל ותק מקצועי של שנתיים לפחות. חשמלאי זה יכול לבצע בדיקות בכל מתקן חשמלי.

ככל שמדובר על מתקן גדול עם מערכות חשמל מורכבות כך מומלץ למצוא חשמלאי בודק סוג 3 שיוכל לבצע בדיקות בכל סוג של מתקן חשמלי. חשוב שהוא יהיה בעל ותק מקצועי רב ככל שניתן. כדאי לוודא שביצע עבודות בדיקה במתקנים מורכבים לא רק במסגרת הכשרתו.

יועץ חשמל - לוודא שהוא גם בודק חשמל

מעבר לבדיקות, לעיתים יש צורך ביועץ חשמל לגבי מערכות חשמל מותקנות או כאלה שעומדות להיות מותקנות. חשוב שיועץ החשמל שבחרתם יהיה גם בודק חשמל סוג 3 כך שיוכל לבצע בדיקות בכל מתקן וכך לייעץ לכם על סמך ניסיון ועבודות בדיקה שביצע בכל סוג מתקן חשמלי.

בדיקת חשמל - רק מגורם מקצועי

  • כאמור, חשמל הוא מערכת מורכבת אשר התעסקות איתה ללא הכשרה מתאימה וניסיון מספק עלולה לסכן חיים.
  • אל תתפשרו בבחירת בודק חשמל שיבצע את הבדיקה עבורכם. אל תתביישו לשאול ואף לבקש לראות תעודות המעידות על כך שתתבצע עבורכם בדיקת חשמלאי מוסמך בהתאם לסוג המערכת החשמלית והמתקן.

יוסי שמר – בודק חשמל סוג 3 ורישיון חשמלאי מוסמך כל שביכולתו ובהכשרתו לבצע סוגים רבים של בדיקות חשמל למטרות שונות ואתם נמצאים ללא ספק בידיים טובות.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7750183