תקלה בלוח חשמל: מה עושים

אם מבחינים בתקלה בלוח החשמל, חשוב לנקוט בפעולה בהקדם האפשרי כדי למנוע סכנות פוטנציאליות. בנוסף, כדאי להזמין בודק חשמל מיומן כדי לוודא שתקלות כאלה לא יתרחשו בעתיד ויגרמו נזקים בלתי הפיכים

השלב הראשון הוא לזהות את הבעיה עם לוח החשמל. כמה בעיות נפוצות כוללות מפסקים שנקלעו, אורות מהבהבים, ריחות שריפה, קולות זמזום ונקודות חמות. אם מבחינים באחת מהבעיות הללו, חשוב לכבות מיד את החשמל לפאנל ולהזעיק חשמלאי. בנוסף, יש לוודא שמדובר על בודק חשמל סוג 3 מינימום כי הוא יכול לטפל בסוגים שונים של תקלות רלוונטיות.

החשיבות של כיבוי החשמל

לאחר שמזהים את הבעיה, השלב הבא הוא לכבות את המתח ללוח החשמל. אפשר לעשות זאת על ידי איתור מתג המפסק הראשי, שבדרך כלל ממוקם בחלק העליון של הפאנל. יש סובב את המתג למצב "כבוי" כדי לנתק את החשמל ללוח.

למי פונים?

חשוב להזמין חשמלאי מורשה בהקדם האפשרי על מנת לבדוק ולתקן את התקלה בלוח החשמל שלכם. ניסיון לתקן את הבעיה לבד יכול להיות מסוכן ולהוביל לסיבוכים נוספים. במקום זה, מקבלים המלצות על בודק חשמל מחברים, קרובים ובני משפחה.

לא לגעת – ולהרחיק ילדים ומשפחה

חשוב להימנע מלגעת בכל דבר בתוך לוח החשמל, כולל חוטים, מפסקים ונתיכים. גם אם החשמל כבוי, ייתכן שעדיין יש חוטים חיים או שאריות חשמל בלוח, מה שעלול להיות מסוכן. כמו כן, התרחקו מהלוח: בזמן שאתם מחכים שהחשמלאי יגיע, חשוב להתרחק מהפאנל ולהרחיק ילדים וחיות מחמד מהאזור. הימנע משימוש במכשירים חשמליים כלשהם עד לפתרון הבעיה.

מה עושה בודק חשמל?

בודק חשמל יכול לזהות את התקלה ולהנחות אותנו כיצד להתנהג. לאחר שהחשמלאי יגיע, הוא יבדוק את הלוח ויספק הנחיות כיצד לנהוג. חשוב לעקוב אחר ההוראות שלהם בקפידה ולשאול כל שאלה כדי למנוע מהתקלות לחזור בעתיד. בנוסף, אפשר להתייחס לתקלה בתור הזדמנות לשדרוג.

מתי מחליפים לוח חשמל?

בהתאם לחומרת התקלה, החשמלאי עשוי להמליץ על שדרוג או החלפה של לוח החשמל. חשוב לשקול את ההמלצות שלהם בקפידה ולבצע את השינויים הדרושים כדי להבטיח את הבטיחות והיעילות של מערכת החשמל. החלפה של לוח החשמל אמנם כרוכה בהוצאה כספית משמעותית, אך היא משתלמת בטווח הארוך.

מה גורם לתקלות בלוח החשמל?

  • עומס יתר הוא גורם שכיח לתקלות בלוח החשמל, במיוחד בבתים ישנים עם מערכות חשמל מיושנות.
  • עומס יתר מתרחש כאשר יותר מדי מכשירים חשמליים מחוברים למעגל, מה שגורם להפעלת המעגל או לתקלה של המפסק.
  • לשם השוואה, קצר חשמלי מתרחש כאשר חוט חם בא במגע עם חוט ניטרלי, מה שגורם לגל של חשמל לזרום דרך המעגל. זה יכול להוביל למפסק או לנתיך שפוצץ, ובמקרים חמורים, יכול לגרום לשריפה.
  • לוחות חשמל שאינם מותקנים או מחווטים בצורה גרועה עלולים להוביל למגוון בעיות, כולל חיבורים רופפים, חיווט פגום ובעיות חשמל אחרות. על ידי זיהוי הגורם לבעיה ועבודה עם חשמלאי מורשה, ניתן להבטיח את הבטיחות והיעילות של מערכת החשמל שלכם ולמנוע נזקים או סכנות נוספות.

עבודות חשמל עם אחריות

לסיכום, אם נתקלתם בתקלה בלוח החשמל שלכם, השלבים החשובים ביותר הם לכבות את החשמל, להתקשר לחשמלאי ולהימנע מלגעת בכל דבר בלוח. על ידי ביצוע שלבים אלה ועבודה עם בודק חשמל סוג 3, קל יותר להבטיח את הבטיחות והיעילות של מערכת החשמל ואף לקבל אחריות על העבודה ועל התוצאות.

יוסי שמר – בודק חשמל סוג 3  מוסמך בהכשרתו לבצע סוגים רבים של בדיקות חשמל למטרות שונות ואתם נמצאים ללא ספק בידיים טובות.
לכל שאלה – אנחנו כאן 🙂

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7750183