בדיקת חשמל למכבי אש

מכבי האש דורשים מכל עסק ועסק להמציא אישורים על תקינות המערכות השונות שעלולות – חס ושלום – לגרום לשריפה בבית העסק. מערכות כיבוי האש וגלאי העשן, מערכות החשמל ופתחי האוורור, יציאות החירום ומערכות הקירור – כל אלו נבדקים בקפדנות רבה על-ידי גורמים מקצועיים, על מנת לספק למכבי האש תמונת מצב ברורה של הסיכונים השונים העלולים להוביל לשריפה בבית העסק. מהי בדיקת חשמל למכבי אש? מי יכול לבצע אותה? מה היא כוללת ועל מה יש להקפיד בעת בחירת החשמלאי הנכון לביצוע העבודה?

מה בדיקת חשמל עבור מכבי אש?

כדי לקבל רישיון לעסק, להקים קניון גדול או לבנות בניין מגורים רב קומות, יש צורך בהקמת תשתית חשמל שתהיה מספקת מבחינת מתח ושעומדת בכל דרישות הבטיחות. התשתית הזו צריכה לקום אחרי עבודה מתוכננת ומדויקת של מהנדס בניין ומהנדס חשמל שיחשבו על הכל מראש: כיצד לפתור תקלות כאשר יקרו, כיצד למנוע אותן מראש, כיצד יהיה ניתן להרחיב את התשתית הקיימת במידת הצורך או לשנות אותה וכן הלאה. כדי לבדוק את תשתית החשמל יש צורך להיעזר בבודק חשמל מנוסה. בדיקת חשמל למכבי אש נועדה לספק אישור שהמערכת תקינה ואינה מסכנת איש.

בדיקת חשמל למכבי אש נדרשת על-פי החוק

בעת שריפה, אם מערכת החשמל לא תתוכנן כראוי ולא תכיל מערכות כיבוי או מנגנוני הגנה ייחודיים, השריפה יכולה להיות בהיקף גדול יותר. מערכת החשמל פולטת אנרגיית חום רבה והכבלים עצמם דליקים. במידה ולא תהיה הכנה מראש למצב כזה, האסון יכול להיות גדול מאוד ולא רק בנוגע לרכוש אלא גם יגבה חיי אדם רבים. הבדיקה חייבת להתבצע בסטנדרטים הכי גבוהים כדי למנוע מזה לקרות, ודרישות רשות הכיבוי וההצלה רבות וארוכות.
על מנת לקבל ממכבי האש אישור תקינות הדרוש לשם החזקת רישיון העסק, יש צורך למסור למכבי האש אישור תקינות מערכות החשמל, לצד אישורים נוספים המאשרים את תקינותן ובטיחותן של מערכות אחרות. הבדיקה תיעשה אחת לתקופה, בשעת הצורך, למטרת חידוש רישיון או בעת הגשת בקשה לקבלת רישיון עסק חדש.

מי יכול לבצע את הבדיקה?

בדיקת תקינות מערכות החשמל בבית העסק תיעשה אך ורק על ידי בודק חשמל ולא חשמלאי מוסמך. חשמלאי בודק עבר הסמכה ייעודית והוא רשאי לבצע את הבדיקות השונות של מערכות החשמל. הבדיקות מצריכות שימוש בכלים ובאמצעים מתקדמים לגילוי קצרים ותקלות. חשמלאי בודק יבצע את הבדיקות הנדרשות לתקינות מערכת החשמל ולמציאת קצרים בה, וכמו כן יבדוק את האופן בו מקפיד בית העסק על תקינות חדרי החשמל של הבניין או על מערכות החשמל המותקנות בו.
אל תבזבזו את הזמן עם חשמלאים שאינם מוסמכים. מבחינה מעשית הרי שרק בודק חשמל שרשאי לדוק את המתקן בהתאם להסמכה שלו ולמתח החשמלי של המתקן, יידע מה הדרישות של מכבי האש וכמובן יידע כיצד להתמודד עם האסונות שיכולים להגיע.

בדיקת חשמל למכבי אש

כיצד מתבצעת הבדיקה?

הבדיקה מתבצעת באמצעות כלי מדידה ובדיקה שונים. בודק חשמל יבדוק את המתח שיש בלוח החשמל, יבדוק את השרטוטים של המבנה ויבין היכן עוברות תעלות החשמל, מה הדרישות של אותו מקום, באלו מכונות הוא משתמש, מה העומס הממוצע על המערכת וכן הלאה. כמו כן הוא ישתמש במצלמה תרמית כדי להבין עד כמה לוחות החשמל מתחממים ומה רמת ההתחממות של הכבלים שנמצאים בקירות המבנה. כך אפשר למנוע שריפות בסבירות גבוהה יותר. את הבדיקה הזו יש לבצע כדי לקבל רישיון לעסק אך יש לחזור עליה כל שנה כדי לחדש את האישור לשנה נוספת.

בדיקת חשמל עושים רק עם בודק חשמל מוסמך

בדיקת חשמל עבור מכבי אש אינה מסתכמת באישור בלבד. זוהי פרוצדורה חיונית שיכולה להציל חיים במקרים רבים. יוסי שמר הינו חשמלאי בודק מקצועי ודקדקן שלא ייתן לשום פרט קטן לחמוק מעיניו. בזכות ניסיון של שנים ומקצועיות גבוהה, יוסי שמר יצליח לגלות כל תקלה ולטפל בה במהירות האפשרית. יוסי שמר מבטיח כי כל לקוח יוכל לקבל את מבוקשו במחיר הולם, ומתאים את עצמו ליכולותיו של הלקוח ולאופי הפרויקט.

אל תיקחו סיכונים מיותרים! פנו עכשיו ליוסי שמר והוא יגיע בהקדם לבדוק את תקינות החשמל. חייגו: 073-7750183

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7750183