יוסי שמר

מה חשוב לדעת לפני שנזמין בודק חשמל

מיהו בודק חשמל ומה הוא מבצע?

בודק חשמל הוא איש המקצוע הגבוה ביותר בהיררכיה של אנשי המקצוע בתחום. הוא גבוה יותר מחשמלאי מוסמך והוא יכול לבדוק מתקני חשמל ברמות מסוימות גם לבודקי חשמל יש כמובן סיווג, יש בודקי חשמל מנוסים יותר ויש בודקי חשמל מנוסים פחות ולכן יש 3 דרגות. הדרגה הראשונה היא בודק חשמל סוג 1, וכך עד סוג 3 כאשר ההבדלים ביניהם ניכרים בהסמכה שלהם וביכולות הבדיקה והטיפול שלהם. בודק חשמל דרגה אחת יכול לבדוק רק מתקני חשמל במתח נמוך והוא חשמלאי או הנדסאי במקצועו וזאת לעומת בודק חשמל סוג 3 שהוא מהנדס חשמל ויכול לבדוק כל מתקן חשמלי שהוא.

מתי נצטרך לקרוא לבודק חשמל?

בודק חשמל יכול לעמוד לשירותכם בכל מיני מצבים כאשר מה שהוא עושה לרוב זה לבדוק את המתקן בעת הקמתו או כבדיקת תקינות שופטת. יכול להיות שיהיה בו צורך גם כאשר ישנה תקלה ואי אפשר לפתור אותה בעזרת אנשי מקצוע אחרים, כיון שכנראה לא יידעו מה הבעיה לפי הידע שלהם וגם אפשרויות הבדיקה המורכבות יותר. למשל, כאשר מקימים מפעל חדש יש צורך במערכת חשמל במתח גבוה כדי להפעיל את כל המכונות וכן הלאה. בודק חשמל יכול לפתור תקלות אך גם יכול להעניק אישורים למטרת רישוי עסקים, זהו השלב המקדים לפני פעילותו של העסק.

כיצד נבחר את הבודק המתאים?

יש שני שלבי בחירה לבודק החשמל. השלב הראשון הוא השלב הקל יותר בו אתם צריכים להבין מי יכול להעניק לכם את השירות שאתם צריכים לפי סוג הבודק . יש בודקי חשמל סוג 1 שלא יוכלו לבדוק את מתקני החשמל שלכם מכיוון שהם לא מוסמכים לכך וכך למעשה הנהלים הם אלו שמכתיבים לכם את מי לבחור. גם כאשר תבינו איזה בודק חשמל יכול לעמוד לשירותכם לפי סוגו והכשרתו, אתם צריכים לבחור אותו מבין אנשי מקצוע רבים. תמיד חשוב להתרשם מהניסיון של בודק החשמל, רושם ראשוני על השירות שלו משיחה טלפונית וכמובן המחיר שיכול להיות שונה בין בודק לבודק.

מדוע עבודתו חשובה במיוחד?

העבודה של בודק החשמל יכולה להיות חשובה במיוחד בעיקר בגלל שמדובר במערכת מסוכנת לחיי אדם. כמובן שמערכת חשמל שאינה טובה במאה אחוזים יכולה לגרום לתקלות חמורות מאוד בעבודה ואפילו לקצר שיגרום לחלק מהמכשירים הרגישים להיהרס, שלא נדבר על שריפות שיפגעו בציוד או יגרמו להפסד כלכלי גדול לעסק, אפילו לעסק קטן. כל אלו יתגמדו לצד נזקי גוף שיכולים להיגרם לעובדים במקום עקב שריפות או התחשמלות שיכולה להיגרם לכל אחד בשוגג כיוון שהמערכת לא נבדקה היטב. לכן חשוב לבדוק את המערכת לפי הנהלים ולבחור בבודק חשמל מתאים מקצועי ואמין.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
073-7750183